Spiro

r-vent

neoflex

RODZAJE CENTRAL

Informacje o naszej ekipie

CO TO JEST REKUPERACJA?

Rekuperacja to nic innego jak energooszczędna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna opiera się na ciągu wytwarzanym przez kominy, ma to jednak wiele wad, w tym między innymi wychładzanie domu i nieusuwanie wilgoci z pomieszczeń. Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez, urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego, wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla powietrza.

Innymi słowy rekuperacja to system służący do wymiany zużytego, brudnego powietrza na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła z usunięciem wilgoci.

Rekuperacja nie tylko umożliwia ogrzewanie świeżego powietrza nawiewanego do domu, ale także oczyszcza to powietrze z zanieczyszczeń i alergenów – co stanowi znaczną przewagę nad normalnym otwieraniem okien. Nie trzeba się też martwić sąsiadami, którzy palą w piecach paliwem wątpliwej jakości i natury, gdyż filtry rekuperacji przepuszczą do Twojego domu tylko czyste powietrze. Nie otwieramy okien więc nie wlatują różnego rodzaju insekty.

 

Rekuperator i jego zadania

 

        Rekuperator to urządzenie, które pozwala zmniejszyć straty ciepła wynikające z wentylacji pomieszczeń. Rekuperator ogrzewa świeże powietrze napływające do domu ciepłem powietrza wywiewanego z domu. W skrócie rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji.

Sprawność odzysku ciepła w montowanych przez naszą firmę rekuperatorach sięga 96%.

         Montowane przez nas centrale są powszechnie znane na rynku i bardzo cenione przez użytkowników.Rekuperatory te są wyposażone w:

  • 1.   system antyzamrożeniowy,
  • 2.   system klap powodujących obejście przepływu powietrza poza wymiennikiem (ByPASS) kiedy odzysk ciepła jest niepotrzebny – dzięki temu jest mniejsze zużycie energii elektrycznej
  • 3.   system wysokiej jakości filtrów oczyszczania powietrza
  • 4.   system ciągłej kontroli przepływu powietrza

 

Centrale skonstruowane są z bardzo dużym naciskiem na cichą pracę i małe zużycie energii elektrycznej.

         Nasza firma zajmuje się montażem ENERGOOSZCZĘDNEJ WENTYLACJI.
   Zapraszamy do zapoznania się z udostępnionymi informacjami.
W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu bezpośredniego lub pozostawienia wiadomości e-mail.

Pozdrawiamy serdecznie!

Podkategorie